Dubová kůra - šetrná péče o hráz po porodu

Ať je porod děťátka sebe šetrnější, může při něm dojít k poranění. Péče o toto poranění je velmi důležitá a maminka by s ní měla by začít co nejdříve po porodu.

Od porodních asistentek a lékařů určitě uslyšíte doporučení o přípravcích s dubovou kůrou.  V lidové medicíně se po staletí využívá vysokého obsahu taninů v kůře dubu letního a jejich „stahujícímu“ účinku na kůži a sliznice.

Přípravky s obsahem dubové kůry mají širokou škálu využití. Blahodárně působí při poranění kůže,  které potřebujeme vydezinfikovat a zastavit krvácení a těmi bezesporu porodní poranění jsou.

Dubová kůra má dezinfekční účinky, tlumí a zastavuje krvácení a je antibakteriální. Zároveň má hojivé účinky. Je  také vhodná pro péči o aknózní pleť nebo na omývání silně potících se nohou. Napomáhá regeneraci pokožky a nenarušuje její přirozenou hodnotu pH.

Dubovou kůru si můžete pořídit ve formě masti, gelu, tinktury nebo odvaru pro sedavé koupele.

V našich balíčcích proto nezapomeňte dubovou kůru přidat. Nabízíme ji ve formě mycího gelu zn. Herbalon. Slouží jako hypoalergenní emulze na mytí intimních partií. Je speciálně určena pro péči o poraněnou hráz po porodu a hemeroidech. Neobsahuje alkalická mýdla a je dermatologicky a gynekologicky testována. Použití je jednoduché - naneste na navlhčenou pokožku a sliznice, nechte 2-3 minuty působit a poté důkladně opláchněte vodou.

Pro ještě lepší péči o poraněnou hráz doporučujeme i používání vlhčeného toaletního papíru. Vlhčený toaletní papír Linteo s dubovou kůrou je vyroben z velmi jemného a zároveň pevného materiálu. Navíc obsahuje zklidňující panthenol a výtažek z heřmánku. Je biologicky rozložitelný, takže ho bez obav můžete spláchnout do toalety.

Koupit Balíček standard nebo Balíček Eco. Přípravky s dubovou kůrou si můžete do balíčku přidat.

Použitím dubové kůry ale péče o poraněnou hráz nekončí.  Důležité je pravidelné mytí poranění a přístup vzduchu podstatně urychlují hojení, proto co nejčastěji opláchněte hráz čistou vodou a ponechte pár minut bez vložky pod peřinou provětrat.  Hráz pokud možno opláchněte po každém použití toalety a ideálně i po každém kojení, protože očistky, které odcházejí silněji vždy při kojení, jsou tak živnou půdou pro bakterie.  Vložky vyměňujte často, stejně tak i síťované kalhotky. Požádejte porodní asistentky na oddělení šestinedělí o ledové odklady -  ledování urychluje proces hojení a přináší rychlou úlevu.

Využít můžete i homeopatika - tiší bolest, zlepšují hojení a zabraňují vzniku podlitin.
Při tržných poraněních a oděrkách: Arnica montana 15 C + Calendula 5 nebo 9 C(2x denně 5 granulí od obou léků).
Nástřih hráze: Arnica montana 15 C + Staphysagria 9 C (2x denně 5 granulí od obou léků)

Poranění na hrázi se hojí jizvou a i ta si vyžádá vaší péči. Po vytažení či vypadnutí stehů jizvu jemně a pravidelně masírujte olejem na masáž hráze.